...

AT.EXT

AT.EXT 22 – pod takim hasłem odbyła się seria koncertów w Japonii i Korei Południowej. Dwa koncerty w Japonii zostały zaprezentowane przez kwartet jazzowy w którym wystąpili Cezariusz Gadzina na saksofonach, Anna Ciborowska – fortepian, Albert Karch – parkusja oraz japoński kontrabasista Yuta Omino. Trzecim koncertem był wystep solowy Anny Ciborowskiej. W Korei Południowej w ramach European Jazz Festival z dwoma koncertami, wystąpił Atom String Quartet wspólnie z saksofonistą Cezariuszem Gadzina. Wszystkie koncerty były prezentacja interpretacji jazzowych Muzyki Polskiej, zostały zaprezentowane nie tylko kompozycje Cezariusza Gadziny ale również interpretacje muzyki Fryderyka Chopina, Witolda Lutosławskiego, Krzysztofa Komedy czy nawet Marii Szymanowskiej. Zarówno w Japonii jak i Korei Południowej koncerty zostały przyjęte bardzo entuzjastycznie

27 listopad 2022,  Cooljojo Jazz Club, Tokio, Japonia.
29 listopad 2022,  Dot & Blue Concert Hall, Tokio, Japonia.
01 grudzień 2022,  Jazz in Lab Concert Hall, w ramach The European Jazz Festival, Sejong, Korea Płd.
02 grudzień 2022, MAPO Art Center, w ramach The European Jazz Festival, Seul, Korea Płd.
03 grudzień 2022, Sala koncertowa Instytutu Polskiego, Tokio, Japonia

Line up projektu:
Cezariusz Gadzina – saksofony
Anna Ciborowska – fortepian
Albert Karch – perkusja
Yuta Omino – kontrabas

oraz Atom String Quartet:
Mateusz Smoczyński – skrzypce
Dawid Lubowicz – skrzypce
Michał Zaborski – altówka
Krzysztof Lenczowski – wiolonczelaSeria koncertów AT.EXT 22 jest dofinansowana w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGLA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne Pomosty”.

Więcej informacji: Facebook / AT.EXT   

www.culture.pl

AT.EXT- tak nazywa się trasa koncertowa kwartetu smyczkowego Atom wspólnie z saksofonistą Cezariuszem Gadzina w Chinach oraz Korei Płd w 2018 roku.

Pomiędzy koncertami w krajach bałtyckich na Stockholm Jazz Festival i International Woodwind Festival na Litwie- Atom String Quartet z Gadziną wyruszają w egzotyczne tournée. Artyści wystąpią w prestiżowych salach koncertowych tych krajów prezentując m.in. muzykę z ich wspólnego albumu The Fifth Element, który został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez międzynarodową krytykę (m.in. tytuł Płyty Roku w holenderskim magazynie Jazzism). Metaforyczna podróż poprzez pejzaże muzyczne, która jest koncepcją artystyczną płyty spełni się tym razem realnie. Muzyka, z którą wystąpią artyści zapewne zyska wielu fanów wśród azjatyckiej publiczności. Prezentuje te wartości, które publiczność z Dalekiego Wschodu bardzo ceni- wrażliwość na koloryt dźwięku, wysublimowaną melodykę…

Koncerty AT.EXT:

  • 9 październik National Centre for Performing Arts – Pekin, Chiny
  • 11 październik LOFAS Concert Hall – Szanghaj, Chiny
  • 13 październik Stone Jazz – Seul, Korea Płd.

Line up projektu:

  • Cezariusz Gadzina – saksofony
  • Mateusz Smoczyński – skrzypce
  • Dawid Lubowicz – skrzypce
  • Michał Zaborski – altówka
  • Krzysztof Lenczowski – wiolonczela

Atom String Quartet jako świetny kwartet smyczkowy grający jazz jest formacją unikalną na skalę międzynarodową. Zespól fantastycznie podsumował czołowy polski krytyk muzyczny Jan „Ptaszyn” Wróblewski – czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu. Właśnie ta siła rażenia oraz najwyższej próby rezultat artystyczny płyty The Fifth Element zaowocowały zaproszeniami grupy do prestiżowych sal w Chinach i Korei Płd. Zespół od początku swojej działalności otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jego wciąż rosnącą pozycje na polskiej scenie udowadniają Fryderyki, które zespól zdobywa regularnie od paru lat.

„Piąty element” repertuaru AT.EXE to Cezariusz Gadzina- czołowy saksofonista europejski, zdobywca wielu międzynarodowych nagród, dynamiczny twórca wielu projektów muzycznych – między innymi The European Saxophone Ensemble, który nosi zaszczytny tytuł Ambasadora Kultury Unii Europejskiej. Cezariusz Gadzina występował na wielu festiwalach muzycznych na 5 kontynentach. Jest saksofonistą wszechstronnym (również klasycznym), a jego gra była inspiracją dla wielu kompozytorów, którzy napisali wiele utworów specjalnie zadedykowanych Cezariuszowi Gadzinie. Nagrywał dla wielu rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych oraz kompanii płytowych (m.in. w 2017 jego płytę wydala wytwórnia Universal)

Misją Fundacji TAK Temat Aktualny Kultura- organizatora AT.EXT- jest szukanie wspólnej platformy do kreacji i promocji różnych gatunków muzyki niekomercyjnej: współczesnej, jazzowej, improwizowanej, folkowej, klasycznej… Fundacja wspiera bezpośrednio produkcje artystyczne, wydaje płyty, stymuluje rozwój młodych artystów, organizuje konkursy.

Seria koncertów AT.EXT jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.