...

MOSTY

MOSTY łączą wiele brzegów stylistycznych: jazz nowoczesny z muzyką tradycyjną, słowiańską kantylenę z  afrykańską rytmiką, jazzową swobodę z partiami zapisanymi przez kompozytora eksplorującymi harmoniczne i kolorystyczne możliwości tkwiące  w bogatym składzie zespołu. Muzycy zapraszają nas w podróż przez bardzo zmienne  krajobrazy, które niekiedy zaskakują a niekiedy zdają się przywoływać w naszej pamięci znajome miejsca. MOSTY przedstawiają świat bardzo bliski, świat, który czekał tylko na swoje odkrycie. Uniwersalność muzyki podkreślają tytuły kompozycji, które w różnych językach oznaczają „MOST”: HID – język węgierski, DARAJA – język swahili, JAMBATAN – język malezyjski, DILDEY – język amharski, BRUGGE – język flamandzki, ZUBIA – język baskijski, TULAY – język filipiński, POD – język rumuński.

Projekt MOSTY powstał na zamówienie jednego z najprężniejszych festiwali jazzowych   w Belgii – Jazz Brugge, gdzie Cezariusz Gadzina otrzymał tzw.”carte blanche” do zaprezentowania swojej wizji artystycznej. Koncert premierowy odbył się w międzynarodowej obsadzie. Wydarzenie to było bardzo znamienne dla projektu, ponieważ „brugge” w języku flamandzkim oznacza „most”. MOSTY zostały również zaprezentowane dla kilkutysięcznej publiczności podczas Festiwalu Brosella w Brukseli jak również w na specjalnym koncercie w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu oraz na festiwalach jazzowych Sopot Molo Jazz Festival i PRO Jazz w Kołobrzegu.

Muzycznym przeslaniem projektu jest łączenie styli muzycznych (stąd nazwa MOSTY) w nowych kompozycjach tworzonych przez lidera, specjalnie do tego projektu. Płyta CD MOSTY ukazała się w drugiej połowie 2017 roku nakładem wydawnictwa Universal Music Polska

Line up :
Cezariusz Gadzina – saksofon sopranowy i altowy, leader
Robert Majewski – trąbka
Maciej Sikała – saksofon tenorowy
Grzegorz Nagórski – puzon
Cezary Paciorek – akordeon
Paweł Pańta – kontrabas
Piotr Iwicki – instrumenty perkusyjne
Cezary Konrad – perkusja

Płyta MOSTY została dofinansowan przez Fundusz Popierania Twórczości przy Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.